Зовнішній вигляд кімнати залежить від характеру, індивідуальних вимог і звичок господарів. Планування і інтер’єр невеликої вітальні створюють з урахуванням її функціонального призначення. Варіантів облаштування існує безліч. Вдале поєднання оригінальних ідей зонування з

забезпечить гармонійне співіснування гостьовий та сімейної зони на одній невеликій території. Важливо! Головним секретом примноження простору є зонування приміщення.

Дизайнери рекомендують зонувати малі простору за допомогою ширм, розсувних перегородок, різнорівневих стель. Сімейну і гостьову зони можна поєднати або розділити на окремі частини. Зону відпочинку можна виділити за допомогою локального освітлення, підсвічування картин або ніш, що створить особливу атмосферу затишку. Маніпуляції зі зміною висоти стелі, підлоги і правильно розставлені меблі істотно змінять дизайн невеликій вітальні, візуально розширюючи простір. світліше стін. Низька стеля в стандартній малогабаритній квартирі можна візуально змінити за допомогою створення різнорівневого стелі і грамотної підсвічування, що дасть відчуття наповненості приміщення повітрям і збільшить комфортність сприйняття простору.

Зону відпочинку від зони робочої можна відокремити за допомогою подіуму. Піднімаючи підлогу на 30 -60 см, створюють інтер’єр вітальні в малогабаритній квартирі з високими стелями, який зведе нанівець відчуття дискомфорту, що виникає від постійної відкритості. У просторі подіуму можна помістити розсувну ліжко або ящики для зберігання книг і речей.

Кольорове оформлення може бути різним і часто складається з уявлень власників про домашній затишок. Основним критерієм підбору є те, щоб колір всіх елементів інтер’єру становив єдине ціле. Вибирають основний фон приміщення і доповнюють його підтримують відтінками або створюють загальну картину на контрасті. Дуже рідко зустрічається чорно білий інтер’єр вітальні в малогабаритних квартирах. Правильне співвідношення чорного і білого можуть дивним чином розширити простір. Проте перевага чорного кольору може зачорнити приміщення, а надлишок білого розмити простір.

Якщо прийнято рішення використовувати даний варіант для оформлення кімнати потрібно враховувати, що вона повинна бути напівпорожньою, число білих і чорних предметів має зводитися до мінімуму. Для зменшення контрасту застосовують інші не надто яскраві відтінки. Це може бути сіро-бежевий або фіолетовий килим, який внесе до
м’якшу забарвлення.

Деякі дизайнери вважають за краще використовувати додатково червоний або інші яскраві кольори, що дозволяє підкреслити ті чи інші елементи інтер’єру. Сьогодні популярні монохроматичні варіанти декорування, що включають різні відтінки лінійки одного кольору. Інтер’єр вітальні в сірих тонах є найбільш привабливим і відповідним для приміщення, декорованого в сучасному стилі. Вибирають самий приємний відтінок сірого кольору і до нього підбирають два три тони більш світлого і темного відтінку. Сірий колір відмінно поєднується з сіро-блакитними або лавандовими відтінками. Якщо стіни виконують в світло сірих тонах, підбирають меблі з більш темним відтінком сірого кольору без малюнка.

У монохроматичному декорі дуже важливо створити правильне освітлення. Це можуть бути настільні лампи або торшер срібного тону. Срібний і сірий добре поєднуються з великим дзеркалом, яке додасть світла. При наклеюванні смугастих шпалер вертикально. Шпалери клеять під саму стелю, не залишаючи білої смуги на стіні. Одна стін оклеивается шпалерами в стриманих, пастельних тонах (блідо-Мелен або світло-синьому), а інші стіни витримуються в яскравих тонах.

Візуально збільшать кімнату фарби або шпалери світлих тонів з дрібними візерунками. Дизайн залу вітальні в малогабаритному приміщенні буде менш ефектним для візуального збільшення площі, при використанні діагональних або великих візерунків. Крім того, насичені кольори зменшують площу. Лінолеум або ламінат укладають поздовжньої смугою вздовж стін до вікна.

При поперечної укладанні приміщення буде здаватися менше. Візуально збільшує об’єм і ширину вузької, витягнутої кімнати паркет, покладений ялинкою чи палубою. При використанні паркетної дошки потрібно враховувати, що вузькі мостини будуть розширювати простір, а широкі скрадати його.

Глянцевий фактура натяжної стелі буде оптично збільшувати його висоту, що відображаються в ньому світильники, візуально розширюють простір. Класичний інтер’єр вітальні в стилі бароко передбачає наявність масивної меблів, яскравих бронзових люстр, шовкових шпалер або дерев’яних різьблених панелей. Для створення даного стилю використовують ліпнину, колони, важкі позолочені рами дзеркал або картин. Складно уявити собі все це. Однак однотонний світлий (наприклад, рожевий) колір розширить простір і стане відмінним фоном для класичного стилю, підкреслюючи вишукані предмети розкоші, використовувані в інтер’єрі.

Сьогодні можна придбати не настільки масивні меблі або аксесуари, які відмінно дозволяють стилізувати кімнату під бароко. Сучасний дизайн вітальні в стилі бароко найчастіше насичений яскравими фарбами. Колірна гамма повинна містити багато золотого кольору на поверхні стін, меблів в картинах.

У певних зонах використовують світильники з позолотою, в дверях встановлюють позолочені ручки. Для обробки підлоги рекомендується застосовувати відтінок чорної смородини. М’які меблі, важкі штори, накидки повинні бути з оксамиту малинового або червоного кольору. Прямо протилежний варіант стилізації інтер’єр вітальні ІКЕА, що виконується в скандинавському стилі. Він припускає простоту, мінімалізм, натуральність і екологічність.

Сьогодні багато придивляються до лаконічним предметів і елементів декору, які виглядають не гірше класичних побратимів. Приміщення в стилі ІКЕА дає відчуття великої кількості природного світла, відкритого простору, відсутності в ньому непотрібних і порожніх кутів. Для стилю ікеа використовують невисоку меблі, строгих лаконічних форм. Для обробки та оформлення застосовують натуральні матеріали з каменю або дерева. Перевагу віддають світлих порід: берези, сосни, ялини.

Крім того в таких інтер’єрах можна зустріти скляні елементи, чавунну ковку, плетені меблі і абажури. В останні роки стилізацію невеликих кімнат виконують в комбінованому варіанті, використовуючи взаємне доповнення нового і старого стилю. Дизайнерам вдається вдало поєднувати загальну класичну стилістику з сучасною електронікою чи обладнанням. Оригінальні ідеї та прийоми переплітають оригінальний класичний стиль з сучасним комфортом, що дозволяє отримати обставлений зі смаком красивий і затишний інтер’єр ..

Інтер’єр вітальніShare →